İHİB, geleceğe yatırım yapmak ve ülkemizdeki yeni yeteneklere fırsat kapılarını aralamak amacıyla, Türkiye'nin en kapsamlı “Halı Tasarım Yarışması”nın on altıncısını düzenliyor. Her yıl düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen yarışmamız, hem halıcılık sanatının gelişmesine yardımcı olacak hem de sektöre süreklilik ve canlılık kazandıracak genç halı tasarımcılarını keşfetme amacı gütmektedir. Yarışma her yıl genç ve yetenekli tasarımcı adaylarına kendilerini ifade etme şansı vermek için tek bir kategoride organize edilmektedir.

Yarışmaya başvurmak isteyen adayların, bu Şartname’nin çıktısını alıp her sayfasını (ve aşağıdaki formlardaki gerekli yerleri) imzalaması ve başvuru dosyasına koyması gerekmektedir.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

• Türkiye Cumhuriyeti sınırları dâhilinde veya yurtdışında okuyan T.C. veya K.K.T.C vatandaşları,

• Üniversitelerin Ön lisans, Lisans ve Yüksek Lisans bölümlerinde (bölüm sınırlaması olmaksızın ) okuyan veya en fazla 3 yıl önce mezun olmuş olan,

• İHİB' in veya diğer İhracatçı Birliklerinin halı tasarımı alanında daha önce düzenlemiş olduğu Halı Tasarım Yarışmalarında ilk üç dereceye girmiş olan adaylar yarışmaya katılamazlar.

• İTKİB çalışanlarının ve jüri üyelerinin yakınları ile çalıştığı kurumlardan herhangi bir kişi yarışmaya katılamaz.

• Sanatta yeterlik, Doktora Öğrencileri ve Öğretim Elemanları yarışmaya katılamazlar.

Başvuru Formu ve Şartnameyi İndir

Son Başvuru Tarihi : 6 Eylül 2024

17.Halı Tasarım Yarışmasına Bekliyoruz

Yarışma koşullarını öğrenmek için tıklayın.

Bizi Arayın +90 212 454 0793
Başvuru